+420 607 198 373 cerniv@cerniv.cz

Informace o svozu odpadů v době epidemie Covid-19

  1. Svážíme pouze odpad v nádobách. Z bezpečnostních důvodů nelze svážet odpad navíc mimo popelnice.
  2. Odpad do popelnic dávejte v zavázaných (nejlépe dvojitých) pevných pytlích.
  3. Víko popelnice, pokud je to ve vašich možnostech, vydezinfikujte!
  4. Nádoby vystavujte večer před svozem a to přímo ke komunikaci.
  5. Neodkládejte ani tříděný odpad vedle barevných kontejnerů.
  6. Tříděný odpad vyhazujte v rukavicích.
  7. Minimalizujte vznik veškerých odpadů. Velké úklidy, vyklízení sklepů, třídění starého šatstva a podobné činnosti, při kterých vzniká velké množství odpadů, nechte na dobu po zrušení mimořádných opatření v ČR. I svozové společnosti pracují v nouzovém režimu s omezeným počtem pracovníků.
  8. Mobilní svozy nebezpečných odpadů jsou, vzhledem k zákazu vycházení, do odvolání zrušeny.
  9. Minimalizujte osobní kontakt s našimi zaměstnanci při svozu odpadu. Ohrožujete tím sebe i je. Udržujte doporučenou vzdálenost.
  10. Dále žádáme všechny občany, kteří jsou v karanténě z důvodu podezření na nákazu virem způsobujícím onemocnění COVID-19 případně občané s pozitivním nálezem na onemocnění COVID-19 v domácím léčení, aby své odpady dočasně netřídili. Veškeré odpady z těchto domácnosti dávejte v zavázaných pytlích (2 pevné pytle do sebe) do popelnice na komunální odpad. V ideálním případě pytle z vnějšku vydezinfikujte. Snížíte tak riziko nákazy našich pracovníků, kteří vám pravidelně sváží odpad a i vašich spoluobčanů, kteří nosí odpady do barevných kontejnerů na tříděný odpad.

Děkujeme za pochopení a spolupráci. Popeláři plní svoji práci i v této nelehké době svědomitě, a to s minimem ochranných pomůcek.
Prosíme, myslete i na ně a pokuste se jim práci ulehčit!